Ochrona wyświetlacza – jak wybrać odpowiednie szkło hartowane.
Data publikacji 29 sierpnia, 2019Nowoczesny, inteligentny telefon komórkowy, to w obecnych czasach małe „centrum dowodzenia”. Każdy użytkownik smartfona posiada w swoim urządzeniu ważne informacje, kontakty, zdjęcia czy notatki. Aby odpowiednio zabezpieczyć pewne informacje i cały sprzęt należy właściwie o niego zadać. Czysty i niczym niezakłócony odbiór pojawiającego się na ekranie obrazu zależny jest od samej matrycy. Dbałość o ten element zapewni komfort i wygodę użytkowania. Jednym z akcesoriów chroniących telefon jest szkło hartowane. Czym ono jest? Jakie szkło hartowane wybrać? Czym charakteryzuje się idealna oprawa?
Szkło hartowane to element zabezpieczający przed pęknięciem i zarysowaniem oryginalnej matrycy. Wykonane jest ono z trwałych i wysokiej jakości materiałów, charakteryzujące się kilkoma grubościami. Cyfry umieszczone w specyfikacji produktu oznaczają twardość powierzchni określoną stopniami skali Mohsa. Najbardziej popularnymi szkłami ochronnymi są te o grubości 9H.
Jakie szkło hartowane wybrać? Czym kierować się podczas zakupu?
produkt ten posiada kilka charakterystycznych i podstawowych parametrów Zapoznanie się z nimi da większą wiedzę oraz pomoże uzyskać produkt wysokiej jakości dostosowany do potrzeb i wymagań użytkownika.
Główna specyfikacja twardej folii ochronnej powinna dotyczyć:
- powierzchni pokrycia wyświetlacza,
- rozmiaru,
- grubości,
- rodzaju i rozmieszczenia kleju,
- twardości,
- wycięć.
Wybierając odpowiednie szkło należy przede wszystkim zapoznać się z jego wymiarami i przeznaczeniem. Wiele z obecnych produktów dedykowanych jest konkretnym rodzajom telefonów, uwzględniając ich wielkość, markę, wycięcia, umiejscowienie aparatu czy głośnika. Wiele produktów dostosowanych jest do zakrzywień ekranu, jakie coraz częściej wykorzystywane są w nowoczesnych aparatach.
Innowacyjne rozwiązania dają możliwość zakupu szkła 3D, które obejmuje całą przednią część smarfona, a nie tylko jego wyświetlacz.
Wybierając element ochronny na ekran, należy wiedzieć, iż produkty, których grubość sięga poniżej 0,23 mm to tzw. nanoszkła, które są znacznie bardziej odporne na łamanie i lepiej przylegają do monitora. Cena produktu, również poniekąd może określić jego trwałość i funkcjonalność. Odpowiednia cena, nie oznacza tę najniższą. Oferowane na ówczesnym rynku akcesoria mogą posiadać całkowicie przygotowany zestaw i montaż jego ogranicza się jedynie do oderwania folii ochronnej i przyklejenia szkła. Bardziej zaawansowane technologie, nakazują nałożenie w sposób samodzielny kleju, a następnie umieszczenie elementu zabezpieczającego.